Jak przychodzili na sesje Radni RO Karłowice-Różanka ubiegający się o ponowny wybór!

 

Na forach facebooka dotyczących naszego osiedla rozpoczęła się dyskusja na temat tego czy głosować na Radnych poprzedniej kadencji Rady Osiedla Karłowice-Różanka (RO).

Ważnym faktem w ocenie postaw osób ubiegających się o ponowny wybór jest frekwencja, ponieważ jej brak to odpowiedzialność za paraliż Rady Osiedla Karłowice-Różanka.

Zwoływane sesje, przez przewodniczącego Rady (należy odróżnić funkcję przewodniczącego Rady, który odpowiada za prowadzenie sesji rady od Przewodniczącego Zarządu Rady, który zajmuje się wykonywaniem uchwał rady i m.in. opiekuje się budynkiem), nie mogły się odbywać a radni nie mogli tworzyć uchwał ponieważ nie było kworum, czyli wymaganej ilości Radnych aby sesja była ważna.

Wg nas nie należy głosować na osoby, które nie chciały pracować na sesjach Rady Osiedla i paraliżowały tę Radę!

Osoby ubiegające się o ponowny wybór, które są odpowiedzialne za brak kworum na sesjach poprzedniej Rady Osiedla Karłowice-Różanka w okresie ostatniego 1,5 roku a ubiegają się o ponowny wybór:
Gajdecki Paweł (członek Zarządu) – opuścił 23 sesje (mandat wygaszony przez Radę Miejską za nieprzychodzenie na sesje, ostatnie uczestnictwo w sesji jako Radny 04.05.2015r)
Klimkowska Katarzyna (członek Zarządu) – opuściła 18 sesji
Zabor Adam (Przewodniczący Zarządu) – opuścił 17 sesji
Skandaliczna sytuacja. Przewodniczący Zarządu nieobecny w 60% sesji!

Obecność radnych RO Karłowice-Różanka na sesjach w okresie od stycznia 2015 do września 2016 roku.

Załączamy tabelę stworzoną na podstawie list obecności radnych osiedlowych na zwoływanych sesjach.

(Tabela powstała na podstawie list obecności uzyskanych z jednostki miejskiej obsługującej Rady Osiedli i są one w każdej chwili do wglądu. Ostatnia lista złożona do Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego WCRS jest datowana na wrzesień 2016. Z uzyskanych informacji wynika, że w późniejszym okresie było zwoływanych kilka sesji, ale żadna z nich nie doszła do skutku, z powodu dalszej nieobecności określonych Radnych)

Dzięki tabeli, każdy mieszkaniec może sprawdzić jak w okresie ponad 1,5 roku, w którym nastąpił paraliż Rady Osiedla Karłowice-Różanka – Radni przychodzili na sesje! Mamy nadzieję, że tabela rozwieje wszelkie wątpliwości.

Brak kworum powodował, że Rada nie była w stanie uchwalać budżetów m.in. na wspieranie istniejącego od wielu kadencji klubu seniora lub sponsorowania paczek świątecznych dla ubogich rodzin – rozdawanych dzieciom w kościele.

Dodatkowo pojawiła się negatywna kampania wyborcza (głównie na terenie Różanki), co powoduje, że musimy zabrać w tej kwestii głos i podzielić się znanymi faktami.

Rada Osiedla Karłowice-Różanka została rozwiązana na miesiąc przed wyborami, uchwałą Rady Miejskiej, ponieważ wg przewodniczącego komisji ds. osiedli, Pana Henryka Macały, istniało ryzyko, że osoby posiadające dostęp do siedziby RO użyją jej do prowadzenia kampanii wyborczej.

Jest to wg nas wysoce prawdopodobne, ponieważ tak właśnie stało się ze stroną Rady Osiedla na Facebooku. Strona została pozbawiona loga osiedla i obecnie służy do reklamy ugrupowania osób startującego w tych wyborach.

Zachęcamy, aby każdy z mieszkańców zagłosował w tych wyborach i żeby wybrał osoby, którym faktycznie zależy na osiedlu i znają jego specyfikę, potrzeby i będą poświęcać czas na uczestnictwo w pracy Rady.

Część radnych zaangażowała się w działalność Komitetu Społecznego NASZE OSIEDLE i  jest z tego powodu dyskredytowana (nie należy mylić Komitetu z grupą osób  list wyborczych oznaczonych jako NASZE OSIEDLE KARŁOWICE-RÓŻANKA – która to grupa nie ma nic wspólnego z komitetem „STOP Spalarni Odpadów”).

Nie zgadzamy się na takie traktowanie i szkalowanie osób zaangażowanych w działania mające na celu dobro osiedla i mieszkańców!

Oficjalną informację na temat osób reprezentujących Komitet, można znaleźć na naszej stronie w oświadczeniu wydanym przez Komitet Społeczny – OŚWIADCZENIE.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy ocenią zaangażowanych radnych i odpowiedni zagłosują!

Zdjęcie użytkownika Adam Batory.